10.11 2020

Edastame Eesti Inseneride Liidu palve!

Sel aastal korraldab Eesti Inseneride Liit (EIL) esimest korda aasta inseneri ja aasta tehnikaüliõpilase konkursi selliselt, et kõik inimesed saavad esitada kandidaate – varasematel aastatel on võimaldatud kandidaate esitada ainult liikmesorganisatsioonidel. Avaliku konkursi eesmärk on rohkem ühiskonna tähelepanu juhtida insenerikutse ja tehnikateaduste vajalikkusele. Palume saata info edasi kõigile oma liikmetele ja võimalusel jagada seda ka kodulehel ja sotsiaalmeedias. INFO

11.03 2020

Raua Auto avamine

Täna 11.03.2020 kell 15.00 toimus Viljandis Raua tänava sõidukite teenindushoone “RAUA AUTO” pidulik avamine. Viljandi tööstusmaastik on uue hoone näol arhitektuurselt täienenud. Käesoleva ehitise autoriks on Viljandi arhitekt Jaak Reinula. Ehitusprojekti koostas Proff Praktik OÜ ja ehituse peatöövõtja oli Stone House OÜ. Juba homsest ootab Raua Auto kliente.

03.03 2020

Õppepäev "Akende ja uste restaureerimine"

… toimub 12.märtsil Viljandis Turu tn 7 TÜ Kultuuriakadeemia palgikojas. Koolituse kava. Osavõtt õppepäevast on tasuta. Osalemisest teatada 09.märtsiks 2020 monika@viljandi.ee või anne.kivi@muinsuskaitseamet.ee. Õppepäeva korraldavad Muinsuskaitseamet ja Viljandi Linnavalitsus.

18.10 2019

Kutse täiendkoolitusele

28. novembril 2019 korraldab SA professor Karl Õigeri Stipendiumifond koostöös Eesti Ehitusinseneride Liidu ja Eesti Arhitektuurimuuseumiga täienduskoolituse “Kas koorik- ja rippkatuseid ning rippsildasid julgeme projekteerida ja ehitada?” Koolitus toimub Eesti Arhitektuurimuuseumis, Ahtri 2, Tallinn.
Koolituse kava ja detailid on leitavad: Koolituse kava

14.10 2019

Ilmus lamineeritud vineerpuidu (LVL) käsiraamat

Lae alla LVL handbook
Pressiteate edastamine:
Ilmus Euroopa käsiraamat LVL-ist projekteerijatele, inseneridele ja ehitajatele.
Uus Euroopa LVL-i käsiraamat on esimene põhjalik ülevaade LVL-i toodete omadustest ja kasutusviisidest. Selle koostamise ja avaldamisega tegeles puidutöötlemissektor. Käsiraamatu näol on tegemist ulatusliku infoallikaga projekteerijatele, inseneridele ja ehitajatele.
Lamineeritud vineerpuidu (LVL) liimitud vineerikihtidest koosnev struktuur teeb sellest tõhusa ehitusmaterjali. Toodet kasutatakse talade, plaatide, postide, paneelide ja elementide valmistamiseks alates uute hoonete rajamisest kuni renoveerimistööde ja muu tööstusliku kasutamiseni.
„LVL on üks puidust kandekonstruktsioonide põhimaterjale, kuid ometi polnud siiani koostatud selle kasutamise kohta ühist tehnilist juhendit. Ilmunud käsiraamat täidab selle lünga,“ ütles käsiraamatu avaldamise eest vastutanud Soome Puidutöötlemistööstuse Liidu tegevjuht Matti Mikkola. Tööstuse poolelt panustasid ettevõtted Metsä Wood, Stora Enso Wood Products ja Raute Oyj.
„Tahtsime koos anda tugeva baasi vastutustundlikule ja säästvale puidust ehitamisele. Käsiraamatust leiab kõik vajalikud faktid ja see võimaldab LVL-i teiste ehitusmaterjalidega võrrelda. Lisaks selgitatakse seal puidupõhiste hoonete projekteerimispõhimõtteid,“ ütlesid Henrik Söderström, Metsä Woodi tarneahela haldusosakonna vanemasepresident ja Janne Pynnönen, Stora Enso Wood Productsi LVL-i äriüksuse juht. LVL-i käsiraamat avaldati 26. septembril 2019 Helsingis toimunud konverentsil Forum Wood Building Nordic. LVL-i käsiraamat on leitav: LVL handbook.
Soome Puidutöötlemistööstuse Föderatsioon ja Saksa Studiengemeinschaft Holzleimbau avaldasid hiljuti LVL-i tootjate nimel ühise tehnilise infolehe, kus täpsustatakse LVL-i tugevusklasse, tolerantse ja täiendavaid projekteerimisnorme. LVL-i käsiraamatu arvutused põhinevad sellel infolehel.
LVL tehniline infoleht