14.10 2019

Ilmus lamineeritud vineerpuidu (LVL) käsiraamat

Lae alla LVL handbook
Pressiteate edastamine:
Ilmus Euroopa käsiraamat LVL-ist projekteerijatele, inseneridele ja ehitajatele.
Uus Euroopa LVL-i käsiraamat on esimene põhjalik ülevaade LVL-i toodete omadustest ja kasutusviisidest. Selle koostamise ja avaldamisega tegeles puidutöötlemissektor. Käsiraamatu näol on tegemist ulatusliku infoallikaga projekteerijatele, inseneridele ja ehitajatele.
Lamineeritud vineerpuidu (LVL) liimitud vineerikihtidest koosnev struktuur teeb sellest tõhusa ehitusmaterjali. Toodet kasutatakse talade, plaatide, postide, paneelide ja elementide valmistamiseks alates uute hoonete rajamisest kuni renoveerimistööde ja muu tööstusliku kasutamiseni.
„LVL on üks puidust kandekonstruktsioonide põhimaterjale, kuid ometi polnud siiani koostatud selle kasutamise kohta ühist tehnilist juhendit. Ilmunud käsiraamat täidab selle lünga,“ ütles käsiraamatu avaldamise eest vastutanud Soome Puidutöötlemistööstuse Liidu tegevjuht Matti Mikkola. Tööstuse poolelt panustasid ettevõtted Metsä Wood, Stora Enso Wood Products ja Raute Oyj.
„Tahtsime koos anda tugeva baasi vastutustundlikule ja säästvale puidust ehitamisele. Käsiraamatust leiab kõik vajalikud faktid ja see võimaldab LVL-i teiste ehitusmaterjalidega võrrelda. Lisaks selgitatakse seal puidupõhiste hoonete projekteerimispõhimõtteid,“ ütlesid Henrik Söderström, Metsä Woodi tarneahela haldusosakonna vanemasepresident ja Janne Pynnönen, Stora Enso Wood Productsi LVL-i äriüksuse juht. LVL-i käsiraamat avaldati 26. septembril 2019 Helsingis toimunud konverentsil Forum Wood Building Nordic. LVL-i käsiraamat on leitav: LVL handbook.
Soome Puidutöötlemistööstuse Föderatsioon ja Saksa Studiengemeinschaft Holzleimbau avaldasid hiljuti LVL-i tootjate nimel ühise tehnilise infolehe, kus täpsustatakse LVL-i tugevusklasse, tolerantse ja täiendavaid projekteerimisnorme. LVL-i käsiraamatu arvutused põhinevad sellel infolehel.
LVL tehniline infoleht